X

Bize Ulaşın

Google Adwords Api Reklam Paneli Nedir?

Adwords Reklam Paneli, reklam ajanslarının müşterilerine vermiş olduğu reklam hizmetini müşterilerinin reklamlarını kendilerinin yönetebilmeleri, anlık raporlar alabilmeleri, anahtar kelimeler üzerinde değişiklikler yapabilmeleri, maliyetler üzerinde değişiklikler yapabilmeleri ve bunlar gibi daha bir çok imkan sunan, Google Adwords Api altyapısı kullanılarak geliştirilmiş bir web yazılımıdır. Adwords Reklam Panelimizdeki veriler tamamen birebir Google' ın gerçek verileridir. Adwords Reklam Paneli kullanmak hem reklamverenlerin sizi tercih etmesini sağlayacak hemde reklam ajansınıza prestij kazandıracaktır.

Adwords Api Reklam paneli .Net kütüphanesi, Jquery teknolojisi, Microsoft SQL Server 2008 ve Google Adwords Api altyapısı birleştirilerek ortaya çıkarılmıştır. Panelde her zaman en son Api Sürümü kullanılmaktadır. Google tarafından yapılan her güncelleme anında panele yansıtılmaktadır. Böylece müşterilerinizin yanlış bilgiler görmesinin de önüne geçilmektedir.

Neden Adwords Api Reklam Paneli Kullanmalıyım?

Adwords Api Reklam Paneli kullanmayan reklam ajansları, müşterileri ile iletişim halinde kalabilmek ve onları memnun etmek için onlarla ilgilenecek bir personel çalıştırmak zorundadır. Bu da reklam ajansınıza ek bir maliyet doğurmaktadır. Ayrıca müşteriler yapmış oldukları ödemelerin nerelere, ne şekilde harcandığını görmek istediğinden sizden mutlaka bir web panel, veya bir işlem raporu isteyecektir. Biz de bu olasılıkları düşünerek reklam ajansları için Google Adwords Api Reklam panelini sunduk.

Böylece her yeni müşteriniz için sadece yönetim panelinizden müşteri numarasını girerek, bir kullanıcı adı ve şifre oluşturmanız yeterlidir. Geri kalan tüm işlemleri müşterileriniz vermiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifresini girerek işlemlerini kendisi yapabilecektir.Böylece reklam ajansınız hem ek bir personel maliyetinden kurtulacak, hem de gereksiz telefon trafiği yaşamayacaktır.

Yetkilendirilebilir Kullanıcılar

Adwords Api Reklam Paneli' ndeki tüm kullanıcıların belirli yetkileri vardır. Yani tüm kullanıcılar sizin vereceğiniz yetkiler dahilinde işlem yapabilirler. Bir kullanıcınıza tüm yetkileri verirken, diğer bir kullanıcınıza sadece belirli izinler verebilirsiniz. Böylece değişiklik yaptığında kalite puanlarını düşüren, yasak anahtar kelimeler ekleyen bir müşterinizin anahtar kelime ekleme veya anahtar kelime düzenleme gibi bir iznini iptal ederek böyle olumsuz bir durumu da engellemiş olursunuz. Aynı anda kampanyalar, reklamlar, reklam grupları ve anahtar kelimeler bölümlerinde ayrı ayrı her kullanıcıya yetkilendirme yapabilirsiniz.

Müşteri Yönetimi

Adwords Api Reklam Paneli' nde her müşteriye anlık mesaj gönderebilirsiniz. Müşteriniz panelde aktif olduğu anda mesajı kendisine gösterilecektir. Ve bu mesajın okunup okunmadığı ile ilgili bilgiyi de yine yönetici ekranından takip edebilirsiniz.Ayrıca her müşteri kendisinin yapmış olduğu ödemeleri tarih ve ödeme miktarı ile görme imkanına sahiptir. Ayrıca bu ödeme ekranından müşterilerinize hediye ödemeler de gönderebilirsiniz.

Adwords Api Reklam Paneli' nde Neler Yapılabilir?

 • Adwords Api Reklam Paneli' ne giren bir müşteri panele giriş ekranında kampanyalar ile ilgili bir özet görebilir.
 • Sol taraftaki hızlandırılmış menülerden taramak istediği sayfa ve raporlara anında ulaşabilir.
 • Müşterileriniz yetkisi dahilinde kampanya ekleyebilir, düzenleyebilir.
 • Müşterileriniz yetkisi dahilinde reklam grubu ekleyebilir, düzenleyebilir.
 • Müşterileriniz yetkisi dahilinde reklam ekleyebilir, düzenleyebilir.
 • Müşterileriniz yetkisi dahilinde anahtar kelime ekleyebilir, düzenleyebilir.
 • Yetkisi dahilinde anahtar kelimelerin MAX TBM özelliğini düzenleyebilir.
 • Yetkisi dahilinde negatif anahtar kelimeleri görebilir, silebilir, düzenleyebilir.
 • Kampanya, reklam grubu, reklam ve anahtar kelime bazında raporlar çekebilir.
 • Görüntülemiş olduğu sayfaları istediği formatta(pdf, word, excel) olarak yazdırabilir.
 • Yönetim panelinden sık sorulan sorular bölümüne istediğiniz kadar soru-cevap ekleyebilir, müşterilerinizi yapacakları işlemler hakkında bilgilendirebilirsiniz.
 • Reklamverenleriniz kendi şifrelerini, fatura adreslerini düzenleyebilir.
 • Ödeme yapmak isteyen müşterilerinizin banka bilgilerini görebilmeleri için yönetim panelinden tüm reklamverenlerinize açık banka bilgilerinizi girebilirsiniz.
 • İsteğinize göre panelden ödeme alabilmeniz için banka ayrımı yapmadan sanal pos entegrasyonu yapabiliriz.
 • Tüm sayfalarda verileri grafiksel olarak görüntüleyebilir.
 • Kalite puanlarını, maliyetlerini, tıklama ve görüntülenme istatistiklerini takip edebilir.
 • Yönetim sayfasında kullanıcı listesinden herhangi bir müşteriye tıklayarak müşterinin verilerini inceleyebilirsiniz.
 • Ve kullandıkça göreceğiniz yüzlerce özellik...
 • Google Adwords Reklam Paneli sizin tercihlerinize göre de düzenlemeye açıktır.

Siz de bir reklam ajansı iseniz, ve müşterilerinize bu ayrıcalığı yaşatırken ajansınıza da prestij kazandırmak istiyorsanız bize bir talep gönderebilirsiniz:Google Adwords Reklam Paneli Talep Formu